IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah
MENU Zábavné hry a kurzy


REKREAČNÍ HRY NEJEN NA ZAHRADU
aneb mámo, táto pojďte si hrát s dětmi ven...

V předešlém článku jsme si připomněli a oživili vzpomínky na staré a dobré venkovní dětské hry, z nichž se některé pomalu dostávají v zapomnění a je to velká škoda. Nyní se ale přesuneme o kousek dál, a představíme si též venkovní hry, u kterých už nám však nebude stačit švihadlo, guma, míč a nebo vůbec nic, jako třeba při hře na slepou bábu.

K venkovním hrám, které si představíme v tomto článku, potřebujeme hru samotnou, tedy součásti hry. A pokud hru doma nemáte, bude potřeba hru zakoupit abyste si mohli udělat pořádnou zahradní rodinnou zábavu. Bez ní by to zkrátka nešlo.

Malý tip: Možná by vůbec nebylo špatné obdarovat některou z níže recenzovaných venkovních her Vašeho syna, dceru nebo partnera/ku a udělat tak obdarované/mu dvojnásobné potěšení.

Pojďte se smát, soutěžit a hrát... venkoví hry pro celou rodinu.Crossboule
Venkovní hra Crossboule je obrovským hitem mezi venkovními hrami. Crossboule se hodně podobá venkovní hře Petanque, která je jednnou z nejstarších sportovních her na světě! Nespornou výhodou Crossboule na rozdíl od Petanque je, že hrací koule nejsou železné, ale textilní. Jsou vyrobeny ze speciální, na extrémní odolnost testované textilie, tudíž jsou velmi odolné a vydrží opravdu hodně.  Crossboule tak lze hrát v různých terénech a na jakémkoliv typu povrchu, od přírodní cesty s trávou a kameny přes beton až po sníh, jen ne bahno:-). V ruce jsou příjemně měkké, jelikož jsou plněné malými kuličkami a díky tomu se s nimi dají dělat neuvěřitelné triky, viz video. Crossboule jsou zkrátka zábavnou moderní variantou hry Petanque, která je určena všem malým i větším dětem a dospělým, kteří se chtějí aktivně bavit venku ať ve městě nebo v přírodě.


Krocket

Kroket je oblíbená venkovní (sportovní) hra pro celou rodinu nebo partu kamarádů, která se hraje na travnatém terénu - zahradě, hřišti a nebo také na kurtu. Hra spočívá v tom, že se dřevěnou holí (palicí) posouvají koule skrz branky směrem k obracecímu kolíku a zpět ke startovacímu
kolíku.Speed badminton
Venkovní pálková hra Speed badminton nebo také Speedminton, je super hrou pro malé i velké hráče, tedy pro celou rodinu. Tuto rychlou rekreační hru si můžete zahrát na zahradě, mořské pláži, tenisovém kurtu anebo třeba na sněhu. Pokud hrajete tenis, squash, badminton či umíte hrát všechny tyto hry, tak se připravte na parádní pálkovou jízdu. Speed badminton totiž spojuje prvky všech těchto her do jednoho a tím pádem vám naservíruje božskou hru, která je o level výše nežli ostatní hry s raketou.

Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Návrat na obsah