IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah
MENU EnergyLandia

EnergyLandia = kopec špičkové zábavy a nezapomenutelných zážitků plných vzrušení i úsměvů

 

Chystáte se s rodinou či přáteli do polského zábavního parku Energylandia? Pak se připravte na zábavou nabitý den plný vzrušení a radovánek v rozsáhlém parku s moderními atrakcemi a všemožnými vystoupeními, z kterých budou nadšení dospělí i děti. Součástí tohoto obrovského zábavního světa je i akvapark, spousta obchodů, cukráren, kaváren, restaurací a stánků se zmrzlinou a jinými laskominami.

Rodinný park EnergyLandia je zkrátka tím pravým místem pro mladé adrenalinové nadšence i rodiny s dětmi. Dokonce si zde přijdou na své i Ti nejmenší caparti, pro které je zde přichystáno více jak 20 možností k veselému pobavení.

Júúúú, to bude jízda :-)


  Představení parku EnergyLandia

EnergyLandia je největší zábavní park v Polsku s moderními atrakcemi, včetně nejrychlejší  (142 km/h) a nejvyšší (77 m) horské dráhy v Evropě - Mega Coaster HYPERION. Park se rozprostírá na ploše 26 hektarů uprostřed krásné přírody v oblasti města Zator a nedaleko Krakova a Katovic.

V tomto prvotřídním parku světového formátu, najdou potěšení z jízd a her,  jak nejmenší děti, tak i dospívající mládež a dospěláci. Těšit se můžete na hrátky na dětských hřištích, interaktivní a kreativní zábavu, různá animační představení a více jak 70 atrakcí pro malé i velké milovníky adrenalinu, které najdete ve 4 zónách (podrobně o zónách níže).

Za nákup vstupenky máte k dispozici nové roller-coastry, Space Gun, kolotoče, WRC Autíčka, skluzavky, Jeep Safari a všechny další fantastické atrakce a zábavné akce, včetně koupání, slunění a dovádění v Aquaparku.


Podívejte se na video, které vás ve zkratce seznámí s EnergyLandií


  Představení všech zábavních atrakcí a dalších zdrojů zábavy v Energylandii


Extrémní / adrenalinová ZÓNA:

Všichni milovníci adrenalinu a silných  dojmů,  by měli zavítat do této zóny pro odvážné, která slibuje opravdu velkou vzrušující zábavu na atrakcích.Během jízd budete zažívat stejné pocity jako pilot stíhačky při extrémních obratech. Připravte se také na závratě a žaludek v krku při četných zvratech, z pohledu na svět z výšky mrakodrapu, při prudkém poklesu přímo dolů a při nečekaných gravitačních efektech...


Rodinná ZÓNA:

V této zóně na celou vaší rodinu čekají rodinné atrakce jako hor­ské dráhy, z nichž jsou některé i malinko adrenalinové, a také autodrom, houpačky a vodní dráhy, které oceníte zejména v letních měsících, kdy vás stříkající voda příjemně osvěží.Odpočinek a jiný druh zábavy nabízí například úžasné 7D kino či planetárium, v kterém se vydáte na cestu do vesmíru. Zavítat zde můžete i na poznávací průzkum vesnice bojovníků (Viking Village), kde na vás čekají různá překvapení i spoustu zábavy, nebo si zajít vystřelit růži či plyšáka do střelnice... Několik zdejších atrakcí má omezení vzrůstu min. 140 cm.


Dětská ZÓNA BAJKOLANDIA, včetně koutku pro malé děti:

Tato zóna okouzlí nejménší děti, neboť zde najdou roz­tomilé a klidné dětské atrak­ce jako kolotoče, malé horské dráhy, autodrom, skluzavku, vyhlídkovou dráhu, lodičky, jeep safari a jiné úsměvné atrakce.Pro nejmenší hosty je zde i dětský koutek a několik hracích hřišť.


ZÓNA Vodní park

Akvapark patří mezi nejoblíbenější části parku EnergyLandia, neboť nabízí místa pro vodní zábavu v bazénech a na vodních atrakcích pro malé i velké.Najdete zde také prostor pro wellness odpočinek na obrovských plážích a opalovacích terasách s lehátky, kde se můžete opalovat a spokojeně relaxovat. To vše je vytvořeno v tropickém stylu na ploše větší jak 1800m2.

Seznam všech vodních atrakcí zde

Ostatní zábava

EnergyLandia slibuje i různorodou zábavu pro mladé a veselé hrátky pro děti, při kterých se všichni báječně pobaví. Jmenujme např. malování na obličej, které je pro děti velkým zážitkem, výherní točení kolem štěstí či házení krůhů na lahve, kdy můžete vyhrát třeba velkého plyšového psa, balónová bitva... Seznam všech zábavných aktivit zde.Těšit se můžete také na různé přehlídky, kaskadérské show a kulrurní představení, jejichž seznam najdete zde

Občerstvit se můžete v restauracích, cukrárně, kavárně nebo v občerstveních se šťavnatými grilovanými kuřaty, řeckým gyrosem, osvěžujícími ovocnými nebo zeleninovými saláty... Seznam všech obchodů, kaváren, cukráren a restaurací najdete zde

  Mapa / Plánek parku EnergyLandia

Tento plánek si můžete zvětšit a podívat se, kde se nachází zóna, kterou chcete navštívit, kde stojí aquapark či zábavná atrakce, na které se chcete vyřádit, a kam se vydat nakoupit, občerstvit či si odpočinout.


 Kde koupím vstupenku do Energylandie?

Vstupenky zakoupíte v pokladně u vstupu do parku, nebo také v recepci hotelu, kde budete ubytovaní či online na webu ticket.energylandia.pl. Jedete-li s cestovkou zájezdem, může být vstupenka již zahrnuta v ceně, a vám tak odpadá starost s nákupem vstupenek. Další možnost je, že po příjezdu do parku průvodce zakoupí zvýhodněné vstupenky se skupinovou slevou a tyto vstupenky zaplatíte v autobuse.


  Ceny vstupenek a parkovacích lístků platné pro rok 2020

Běžné vstupenky:
 • Vstupenka dospělí: 129,00 PLN.
 • Děti do 3 let: 1 PLN.
 • Děti do 140 cm: 79 PLN.


Zvýhodněné vstupné:
 • Těhotné ženy po předložení těhotenské průkazky: 79 PLN.
 • Senioři 65+ : 79 PLN.
 • Narozeninový vstup pro děti a mládež do 18 let: 1 PLN.

 • Sleva na dvoudenní vstupenku dospělé osoby: 229 PLN
 • Sleva na dvoudenní vstupenku pro osoby do 140 cm: 139 PLN.

 • Sleva na vstupenky pro velkou rodinu 5%. Tuto slevu lze uplatnit na pokladně při nákupu jednodenních a dvoudenních lístků.

 • Sleva na celou sezónu: 239,00 PLN pro osoby do 140 cm v den nákupu
 • Sleva na celou sezónu dospělí: 389,00 PLN.

 • Vstupenka pro mladý pár: 1 PLN / osoba, který touží po svatebním setkání v parku. Platí pro nevěstu a ženicha ve svatebním oblečení a max. dva fotografové (bez ohledu na datum svatby).


Lidé se zdravotním postižením:
 • Děti: 59,00 PLN. - (pro osoby do 12 let věku)
 • Dospělí: 79,00 PLN. (a osoby starší 12 let)
po předložení průkazu totožnosti zdravotně postižené osoby.


  Cena za parkování auta - Parkovné

Své auto můžete zaparkovat před vstupem do Energylandie, za 5 PLN na celý den. Otevírací doba parku EnergyLandia

Park otevírá své brány natěšeným návštěvníkům 6. 4. 2020 a bude v provozu do 27. 10. 2020 a to od 10 hod. do 20 hod.

V čase speciálních událostí jako je Kouzelná noc a Beach Party, Halloween, Oktoberfest, dětské párty, zahájení provozu apod, bude park otevřen do 18 hod.  Kde se ubytovat?

EnergyLandia doporučuje rodinám s dětmi zážitkové ubytování v tematickém rezortu Western Camp, který se nachází v nádherném prostředí obce Zator, poblíž parku Energylanda a nedaleko řeky Soła River a trhu Biedronka.Tento špičkový kemp je stylizován jako vesnice na Divokém západě a děti zdejší pobyt nadchne stejně jako zábava v parku, neboť zde najdou spoustu příležitostí ke hrám i zábavě.

Rodiče ocení místa k odpočinku, výborné jídlo, internet zdarma, večerní zábavní program a jiné radosti.

Ve Western kempu máte k dispozii toto originální bydlení:

 • 4-lůžkový pokoj v prázdninovém domě,
 • Rodinný pokoj / apartmán v prázdninovém domě,
 • Týpí či Vůz pro 4 osoby,
 • Vagón pro 2 osoby - pár.

V tomto zařízení si můžete zakoupit vstupenky do parku.

Pokud hledáte ubytování jiného typu ať s dětmi či bez dětí, ty nejlepší hotely, apartmány, penziony, rekreační domy... najdete zde, z nichž mnohé také nabízejí vstupenky do zábavního parku.  Závěrem

  Zábavní park EnergyLandia se našim polským sousedům opravdu velice povedl! Svou úrovní i kvalitou se vyrovná TOP zábavním parkům v Německu, Francii, USA... Mnozí hosté jsou z návštěvy parku tak nadšení, že se do parku opět s radostí vrací a neodradí je ani větší vzdálenost. Není divu, že popularita zábavního parku EnergyLandia u Čechů stoupá. Park je také velice oblíbený i díky systému zaplať vstup a vše máš zadarmo. Ano je to tak, za zaplacenou vstupenku máte zdarma všechny vstupy na zábavní atrakce a vystoupení. Když přidáme k plusům parku i levné nákupy, vysokou bezpečnost a podobnou řeč, tak je EnergyLandia jasným vítězem.

Připravte se na to, že stejně jako ve všech velkých zábavních parcích budete chvilku stát frontu na nejlepší atrakce, v horkém létě jde zejména o vodní dráhy.

Aby jste si pobyt v zábavním parku užili na 100% a stihli všechny atrakce, vystoupení a koupačku v aquaparku, počítejte alespoň se dvěma dny. Jeden den je na to všechno opravdu málo. Nemluvě o tom, že máte za sebou i před sebou jízdu autem či jiným dopravním prostředkem a budete si chtít také odpočinout. Výjimkou jsou jen organizované zájezdy, kdy můžete odpočívat i spát v autobuse během cesty domů.

Pokud se chystáte navštívit aquapark, pak nezapomeňte plavky, ručník a různé hračky do vody. Případně si vezměte i pláštěnku na vodní atrakce, které vás mohou pěkně osprchovat.  

Přejeme vám všem příjemnou zábavu a spoustu jedinečných zážitků

  Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Návrat na obsah