IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah

Disneyland® Paris letecky bez cestovní kanceláře

I
nformace o letištích i letech, průvodce nákupem letenek a cestou z letiště do Disneylandu (trasy, spoje, ceny jízdenek...) + TIP jak nezabloudit a jiné vychytávky...

letenky - letiště - disneyland Paris

Nejlepší možnost jak se dopravit do pařížského Disneylandu, je samozřejmě pohodlně a rychle letecky, neboť jste v kouzelném světě zábavy z Prahy za pár hodin i s transferem z letiště do zábavního parku.


Takže, jak na to:


1. Nákup letenek + info o letištích a letech

Pokud jste rozhodnuti pro cestu letadlem, je potřeba zakoupit zpáteční letenky na termín, který vám vyhovuje. Po zakoupení letenek následuje rezervace ubytování a plán cesty.

Letenky do Paříže je nejlepší zakoupit na letiště Charles De Gaulle
(CDG) nebo na letiště Orly (ORY), Tato dvě letiště jsou nejblíže k parku Disneyland, cca 43 km, viz obrázek níže. Třetí pařížské letiště Beauvais je od parku vzdáleno cca 122 km, což by vám značně prodražilo cestu z letiště do parku.


Do Paříže se nejčastěji létá z Prahy, neboť z pražského
Letiště Václava Havla mají cestující k dispozici denně více jak 7 leteckých linek do Paříže. Doba přímého letu trvá 1h 45 minut. Pokud si zakoupíte letenky s přestupem, počítejte s dobou letu cca 3 hodiny a více.


    

Mrkněte na nejlevnější letenky do Paříže a nakoukněte i sem do akčních letenek, kde můžete občas objevit letenky Paříž za super cenu!


Níže máte k nahlédnutí letecký řád Praha, Česko — Paříž, Francie, kde vidíte letecké společnosti, které létají do Paříže, a také dny a hodiny letů:

Přímé lety
Lety s mezipřistáním

2. Cesta z letiště do Disneylandu v Paříži

Jak se dopravit z letiště do Disneylandu? Jednoduše :-)
Po příletu na letiště v Paříži máte k dispozici mnoho způsobů, jak se dostat k parku Disneyland Paris nebo na zastávku v těsné blízkosti parku (6 minut pěšky / 550 m od brány parku), která má název
Marne-la-Vallée-Chessy / Parcs Disney® viz obrázek.
Letiště Charles de Gaulle Disneyland®

a) V
ysokorychlostním vlakem TGV
TGV Express Trains je zdaleka nejrychlejší, nejjednodušší a nejlevnější způsob dopravy z letiště k parku Disneyland !!! Jízda trvá cca 10 - 15 minut.


Zobrazit google mapu s nastaveným prohlížečem jízdních řádů TGV


Kde je stanice TGV?

Stanici najdete na terminálu 2. odkud je přímé spojení vlakem TGV do disneylandu - zastávka Marne-la-Vallée-Chessy. Ze zastávky je to pěšky do parku pár minut.

Pokud jste přistáli na terminálu 3. pro nízkonákladové aerolinie, budete muset použít shuttle (vláček zdarma), který vás doveze na terminál 2., v kterém je stanice TGV.

Podívejte se na video, které vám poradí jak zakoupit jízdenku TGV, kde nastoupit a kde vystoupit:


b) Metrem

Kromě vlaku TGV je možné použít z letiště i linku RER B, a ve stanici Châtelet Les Halles přestoupit na RER A. Vystupujete ve stanici Marne-la-Vallée Chessy/Parcs Disney® přímo před parkem. Celá trasa trvá cca1 h 29 min. Intervaly mezi vlaky jsou maximálně 15 minut.


c) Hotelovým transferem zdarma
Pokud máte rezervované ubytování v některém hotelu
ve vlastnictví společnosti Disney Paris (oficiální hotely Disneylandu),  pak máte dopravu z letiště přímo před váš rezervovaný hotel zajištěnou zdarma a naopak z hotelu na letiště. Stejně tak máte zdarma dopravu do zábavního parku a zpět k hotelu. Free transfery jezdí ze všech terminálů letiště Charles De Gaulle. Bezplatnou dopravu pro ubytované hosty nabízejí i některé neoficiální hotely, které sousedí s Disneylandem, ale nejsou ve vlastnictví společnosti Disney. Tyto neoficiální Disneyland hotely svážejí zadarmo hosty kyvadlovým autobusem ke vstupní bráně Disneyland Paris a na nádraží.


d) L
etištním autobusem Magical Shuttle bezplatně nebo za poplatek
K
yvadlová doprava Magical Shuttle pravidelně jezdí mezi letištěm a Disneylandem. Pokud váš hotel patří mezi partnerské Disney hotely, pak vás Magical Shuttle doveze na hotel zdarma. V ostatních případech můžete využít Magical Shuttle za poplatek. Autobusová linka Magical Shuttle jezdí z letiště Charles De Gaulle - Terminal 1 a Terminal 2E/2F. Autobus vás doveze přímo do zastávky „Disneyland“ nebo k vašemu hotelu. Autobusy jezdí zhruba každých 45 minut, a cesta trvá cca 60 minut. Lístky se kupují v automatu viz. video níže, nebo on-line na webu Magical Shuttle zde, kde rovněž najdete jízdní řády této kyvadlové dopravy.

Podívejte se na video-průvodce, který vám ukáže, jak funuje autobusovoá doprava  Magical Shuttle mezi Orly letištěm, Roissy CDG a Disneyland® Paris:

     

Nemáte ještě zajištěné ubytování? Mrkněte sem do nabídky hotelů a penzionů. Pokud máte zájem o hotelovou dopravu zdarma, zaškrtněte tuto možnost ve vyhledávači.
e) Vypůjčeným automobilem
Automobil si můžete s předstihem a jistotou slušného výběru i výhodné ceny pronajmout online zde, nebo přímo na letišti, v některé autopůjčovně (ceny vyšší - výběr menší).


S vypůjčeným autem se pohodlně dopravíte nejen do parku a na ubytování, ale auto vám dává rovněž svobodu a volnost k prozkoumání Paříže po vaší návštěvě slavného zábavního parku Disneyland.

Společnost Disney spolupracuje s autopůjčovnou Hertz, jejichž vypůjčený vůz můžete vrátit jak do autopůjčovny Hertz, tak i do jiné pobočky kdekoli v pařížském regionu, nebo do pobočky Disneyland® Paris.

f)
Taxi
Do parku se můžete nechat odvézt taxíkem
. Nejedná se sice o levnou záležitost, ale pokud přiletíte v noci nebo odlétáte v brzkých ranních hodinách, pak Vám asi nic jiného nezbude. Ušetřit na dopravě taxíkem můžete v případě, že vás jede více (parta přátel nebo dvě rodiny) a na platbu za taxislužbu se složíte, tedy pokud se všichni vejdete do jednoho vozu. Taxi si můžete vzít na pevném TAXI stanovišti přímo před příletovými letištními halami, anebo si taxika zavolat.Letiště Orly    Disneyland®


  • Autobusy Magical Shuttle bezplatně do partnerských Disney hotelů, jinak za poplatek

  • Hotelový transfer zdarma
  • Taxi
  • Vypůjčené auto: stejně jako na letišti Charles de Gaulle a Beauvais, si i na letišti Orly můžete vypůčit automobil nebo si pronájem auta objednat online s předstihem.
Letiště Beauvais    Disneyland®


  • Autobusy Magical Shuttle bezplatně do partnerských Disney hotelů, jinak za poplatek

  • Hotelový transfer zdarma

  • Taxi

  • Vypůjčené auto: stejně jako na letišti Orly a Charles de Gaulle, si i na letišti Beauvais můžete vypůčit auto nebo si pronájem auta objednat online s předstihem.
Centrum Paříže    Disneyland®

Pokud nejste na letišti, a nacházíte se v centru Paříže, pak se nejsnáze dostanete přímo do Disneylandu spojem RER linka A - odjezd ze stanice Charles de Gaulle-Etoile . Vystoupíte ve stanici Marne-la-Vallée Chessy/Disneyland, přímo před parkem. Intervaly mezi vlaky jsou cca 5 - 10 minut. Cena dospělá osoba 8 .40 €3. Ceny jízdenek MHD, plánovač tras a jízdní řády

Na webu
ratp.fr/en/plans-lignes najdete detailní plánovač tras, vyhledávač spojů s Paříží a po Paříži, ceny jízdenek městské hromadné dopravy, jízdní řády autobusů, tramvají, metra a RER linek. Rovněž zde najdete plánky a mapy tras. Jízdenky lze koupit na každé zastávce MHD nebo online.4. Tip jak nezabloudit a užívat si Paříž jako pravý Pařížan

Aby jste se cítili v Paříži již při příletu, jako ryba ve vodě a v pohodě a bez stresů si užívali zdejší pobyt i cestování, máte k dispozici aplikaci pro chytré telefony, díky které zvládnete již první cestu z letiště jak rodilý Pařížan.A
plikace pro telefon: Next Stop Paris - RATP

Na výše uvedeném webu nebo zde
play.google.com a zde itunes.apple.com, si můžete stáhnout do telefonu bezplatnou aplikaci pro návštěvníky Paříže, se spoustou vychytávek, které vám usnadni návštěvu Paříže.


Díky aplikaci např. lehce
najdete nejznámější místa francouzského hlavního města, od Eiffelovy věže až po Disneyland, a na tato místa vám i vyhledá spojení.

Aplikace umí pomoci i v uspořádání si
transferů z pařížských letišť a vlakových nádraží (včetně Roissybus, Orlybus a Orlyval) atd.Podívejte se na video - co vše aplikace umí a jak s ní pracovat.Aplikace je k
dispozici v 10 jazycích a lze jí používat i bez připojení k internetu!


   Autor článku: redakce www.rodinnazabava.czMENU Disneyland Paris
Rezervujte si:

Ubytování


1 den v Disneylandu v žádném případě nestačí!. Ideální je strávit v parku alespoň 2 dny, a tudíž není od věci, se porozhlédnout po nějakém příjemném hotelu či levném ubytování v okolí parku.Letenky


Najděte si letenky do Paříže pro celou rodinu za nejlepší cenu. Stačí zadat ve vyhledávači letenek místo odletu i příletu, datum a počet osob a následně se nechat překvapit letenkovými poklady.Automobil


Pokud chcete být na cestách v zahraničí pánem svého času, není nic lepšího, nežli si zarezervovat automobil přes internet, a po vyzvednutí auta na letišti, si svobodně užívat cestování.Návrat na obsah