IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah
MENU ZOO a mořský svět BerlínBerlínské zoologické zahrady a mořská akvária

 fascinující zvířecí světy, které vás okouzlí  

Plánujete s dětmi výlet za zvířátky do Berlína? Pak se máte opravdu na co těšit! Německé město Berlín nabízí svým návštěvníkům a všem milovníkům zvířat a vodních živočichů, spoustu neobyčejných zážitků a řadu možností ke strávení příjemných chvil v království zvířat. Zde jsme pro vás připravili přehled zvířecích a vodních světů, které můžete v Berlíně navštívit, a kde na celou vaší rodinu čeká ohromující podívaná.
Již nežijící samice pandy velké Bao Bao, která byla velkou atrakcí ZOO Berlín a také nejstarší chovanou pandou velkou na světě.

1. ZOO Berlín
Berlínská ZOO se nachází téměř v centru Berlína a díky dobrému značení ji lze velice rychle a bez problémů najít. Tato 34 ha velká zahrada otevírá své brány rodinám s dětmi a ostatním milovníkům zvířat, již od roku 1844, čímž se stala nejstarší ZOO v Německu. Díky mnoha nej a počtu zvířecích obyvatel (téměř 1 500 druhů z toho velká část živočichů je velmi vzácná), se řadí mezi nejnavštěvovanější ZOO v Evropě a jednu z nejnavštěvovanějších ZOO na světě. Ročně přijde do berlínské ZOO objevovat rozmanitost živočišné říše více jak 3 milióny návštěvníků, což vám napovídá, že byste se mezi měli zařadit také.

Návštěvu rozsáhlé berlínské ZOO si nenechte ujít z mnoha důvodů, z nichž ty největší zajímavosti a lákadla jsou:
Setkáte se s velkým množství druhů zvířat a objevíte i vzácné druhy. A pokud zde nějaké zvířátko náhodou nenajdete, tak ho nejspíše uvidíte ve druhé berlínské ZOO s názvem Tierpark Berlin > viz níže na této stránce.

Určitě vás zde také kromě zvířat okouzlí rozmanité stavby a expozice s přírodním dojmem (skály, tráva, sníh, voda...), které jsou vskutku úžasné a to jak pro samotná zvířata, tak i pro oko návštěvníka.


Lvy a tygry ussurijské uvidíte přirozeně běhat ve venkovní expozici šelem (hned u hlavního vchodu).

Podzemní pavilon šelem nabízí skvělou podívanou nejen na nádherné kočkovité šelmy, ale i na zajímavé noční živočichy, jako například vzácný lemur ksukol ocasatý nebo-li Aye Aye a velice podivný tvor, který vypadá jak z jiné planety - Hrabáč Kapský.

Další hodně vzácná kočkovitá šelma tohoto pavilonu je elegantní levhart jávský. Vedle pavilonu šelem najdete neméně dominantní Sloní bránu.

Těšit se můžete také na nově vybudovaný pavilon hrochů a hrošíků, kde můžete tato zajímavá zvířata sledovat ve dvou částech - v džungli a obří vodní nádrži se skleněným čtrnáctimetrovým panelem, kde se vám naskytnou úžasné podvodní pohledy na hrochy, dokonce i v těsné blízkosti.

Volně můžete procházet a užívat si těsný kontakt s živočichy v pavilonu ptáků. V  celé své kráse se vám rád představí kivi, ibis madagaskarský, kolpík růžový, kondor andský, volavka nádherná, ara marakána, kakadu havraní, puštík brýlatý...


Velice působivý a zajímavý je pavilon tučňáků. Zde bydlí parta veselých patagonských tučňáků (druhý největší druh na světě), kteří tu žijí tak, jako v jejich přirozeném prostředí – na sněhu a ledu.

V těsné blízkosti tučňáků se nacházejí zajímavé lachtaní skály, které jsou speciálně vytvořené pro několik druhů lachtanů a tuleňů.

V pavilonu slonů indických a pavilonu lidoopů, se na vás těší všechny čtyři druhy těchto krásných tvorů.

Nenechte si rovněž ujít podívanou na horské kopytníky, kteří si volně pobíhají v úžasně vyřešené expozici ve stylu přirozené skály. Uvidíte například stádo kozorožců.

V těsné blízkosti tučňáků se nacházejí zajímavé lachtaní skály, které jsou speciálně vytvořené pro několik druhů lachtanů a tuleňů.

V pavilonu slonů indických a pavilonu lidoopů, se na vás těší všechny čtyři druhy těchto krásných tvorů.

Nenechte si rovněž ujít podívanou na horské kopytníky, kteří si volně pobíhají v úžasně vyřešené expozici ve stylu přirozené skály. Uvidíte například stádo kozorožců.

Při procházce zahradou nezapomeňte také na lední medvědy, kteří mají své obydlí vytvořeno stejně jako ploutvonožci, v umělé skále. Tyto skály v medvědinci navíc sedí v přírodní trávě, takže vypadají velmi přirozeně a navíc moc hezky.

Zajděte se také podívat do hadí farmy, která ukrývá jednu z největších evropských sbírek jedovatých hadů.
Zvířat i jejich mláďat je tu opravdu hodně a jedno je krásnější než druhé. Určitě si zde každý z vás nejde to své oblíbené zvířátko, na které jste se těšili nebo byli zvědaví :-)

Akce pro malé i velké návštěvníky ZOO Berlín
Na děti zde čeká také dětské kontaktní zoo, jízdy na ponících, hrací hřiště, početné prolézačky, domky,
houpačky, klouzačky atd. Všichni si pak přijdete na své při komentované přehlídce a krmení tučňáků, hrochů, pelikánů, šelem, opic, ledních medvědů, krokodýlů a dalších živočichů této nádherné ZOO.

V berlínské ZOO na vás čeká krásně prožitý den s celou rodinou, přáteli i zvířaty, na který budete všichni dlouho vzpomínat. A možná se do této, dle mnohých návštěvníků " nejsenzačnější ZOO", opět rádi vrátíte a ani těch
cca 300 - 500 km z Česka, vás neodradí.


Plánek ZOO Berlin
Plánek / Mapu si můžete kliknutím na obrázek stáhnout ve formátu pdf.Otvírací doba:

Sezona od února do října, denně od 9:00 do 18:00 v letních měsících do 18:30 hod.
Ostatní měsíce od 9:00 do 16:30 hod. mimo vánoc


Vstupné:

Dospělí
ZOO 15,50 € / ZOO A AKVÁRIUM21,00 €

Děti
4 až 15 let ZOO 8,00 € / ZOO A AKVÁRIUM 10,50 €

Malé rodiny
zahrnují 1 dospělou osobu a vlastní děti resp. děti žijící na stejné poštovní adrese (ve věku 4-15 let) ZOO 26,00 / ZOO A AKVÁRIUM € 35,00 €

Velké rodiny
zahrnují oba rodiče (stejný-sex) a jejich vlastní děti resp. děti žijící na stejné poštovní adrese (ve věku od 4 do 15 let) ZOO 41,00 € / ZOO A AKVÁRIUM 51,00 €

Koncese *
Studenti, učni, příjemci ALG I + II, berlinpass, těžce zdravotně postižení ZOO 10,50 € / ZOO A AKVÁRIUM 15,50 €


Bude se Vám hodit:2. Tierpark Berlín - druhá berlínská ZOO (východní Berlín)


Nejrozsáhlejší ZOO v Evropě (160 ha) - Tierpark Berlin, je nádherná zoologická zahrada ve stylu rozsáhlého lesoparku, která nabízí spoustu zelených ploch k odpočinku a k vidění na 1000 nejvýznamnějších představitelů živočišných druhů.

Takin
Sloni

Najdete zde např. velká stáda různých druhů kopytníků, včetně vzácných druhů, ke kterým patří pižmoň a jeho nejbližší příbuzný - pozoruhodné zvíře takin, který je vzhledově i pohybově jakousi směsici bizona, pakoně, losa a kamzíka. Vzácný pár takina najdete i v ČR, konkrétně v děčínské ZOO. Oba do ZOO v Děčíně přicestovali z Německa - samice ze ZOO v Berlíně a samec ze ZOO v Mnichově.

Při příjemné procházce narazíte také na světoznámý pavilon tlustokožců, kde mají svůj domov dva druhy nosorožců a sloni indičtí i afričtí, kteří se zde v ZOO pravidelně množí, takže při troše štěstí můžete vidět malého nosorožce nebo slůně, vesele pobíhající kolem své pyšné matky.


Tato ZOO se může také pochlubit opravdovou raritou a tou jsou mořské krávy - kapustňáci, kteří spadají mezi ohrožené druhy.Najdete je ve velké nádrži centrální haly pavilonu. Kapustňáci sice nepatří ke královnám krásy, ale zato ve vodě vám připomenou svými ladnými pohyby mořskou panu. Nenechte si ujít nádhernou podívanou na tyto zajímavé živočichy, a užijte si jejich plavání ve vodě i pod vodou.

Stejně tak vás okouzlí ladné žirafy s nádherně velkými kukadly, veselí tučňáci ve fraku, roztomilé zebry s nezbednými pruhy, miloučké opičky a lemuři s vykulenými očíčky a vyděšeným výrazem :-)

Nepřehlédněte také pavilon kolibříků, krokodýlů a ledních medvědů. Rozhodně by neměl v Tierparku Berlin ujít vaší pozornosti Asijský (indický) lev "Panthera leo persica" a samotářský Tygr sumaterský "Panthera tigris sumatrae". A na závěr si nechte bonbónek -
botanickou expozici.

Akce pro malé i velké návštěvníky berlínského Tierparku


Děti si zde mohou hladit zvířata v dětské zoo, hrát si na dětském hřišti s houpačkami a prolézačkami, či na travnatých plochách. Všichni společně se můžete kochat pohledy na komentované krmení zvířat.

Návštěva vás bude stát vzhledem k rozsáhlosti ZOO, hodně chození, které však stojí za to. Choďte pomalu, nic nevynechejte a náležitě si to tu užívejte (v pohodlné obuvi). A pokud budou děti unavené nebo vás budou bolet nohy, není problém zdarma nasednou do vyhlídkového vláčku, a nechat se vozit po ZOO.

Zdejší pobyt je úžasný, příjemně se odreagujete a domů si z návštěvy odnesete jen samé krásné zážitky, které vám v hlavě zůstanou po dlouhou řadu let.Plánek berlínského Tierparku
Plánek / Mapku ve formátu pdf, si můžete stáhnou kliknutím na obrázek.


Otvírací doba:
letní sezona od 20. března do 12. září od 9:00 do 18:00 hodin
mimo sezonu od 9:00 do 16:00 hodin

Vstupné:
12 EUR, zlevněné vstupné 9 EUR, děti od 5 do 15 let 6 EUR, děti do 5 let zdarma

Bude se Vám hodit:


ZOO-Akvárium Berlín (Aquarium Berlin)

Tento fascinující podvodní svět je součástí berlínské ZOO, ale se samostatným vchodem z ulice, tudíž se vstupné platí zvlášť. Pro vás to znamená, že můžete zavítat jen do Akvária a ZOO vynechat nebo naopak návštívit jen zoologickou zahradu bez prohlídky Akvária. Ovšem nechat si ujít návštěvu největšího veřejného Akvária v Evropě, které rovněž patří k nejmodernějším a na mořské živočichy nejbohatším akváriím na světě, by byl hřích!Vstupte do řek a oceánů naší planety a poznejte na vlastní oči téměř 10 000 živočichů a jejich stovky druhů (obojživelníci, ryby a plazi). To vše na vás čeká v třípatrové budově s celkem 250 nádržemi, kde najdete i velké akvárium o objemu 11 metrů krychlových s bariérovým korálovým útesem se žraloky, rejnoky, murénami a jinými živočichy.

Za vidění zde stojí opravdu vše, neboť tak překrásné pohledy se běžně člověku, pokud není profesionální potápěč nebo potápěč amatér s vášní a odvahou, jen tak nenaskytnou.
Mezi zajímavosti a rarity patří například:

  • vzácný a zvláštní plaz z Nového Zélandu haterie - živoucí fosilie z dob dinosaurů, majíc třetí oko
  • rybky klauni v soužití se sasankami
  • scink šalamounský – největší ze scinků, který je šplhavý a má chápavý ocas
  • medúzy, které zde dokonce s úspěchem i množí
  • paúhoř elektrický – jihoamerická sladkovodní ryba o délce až 2,5 m, jenž zabíjí svou kořist elektrickými výboji
  • Dva estéti - napoleon pyskoun a kanic obrovský
v ZOO-Aquariu můžete rovněž vidět na 250 různých druhů rostlin.


Rozdělení pater:

1 patro
V prvním patře budovy najdete již zmiňované velké korálové akvárium, kde kolem vás proplouvají žraloci, rejnoci...  a také menší akvária, v kterých můžete objevovat různé zajímavé mořské živočichy jako například hvězdice, mušle, koníky, sasanky a také sladkovodní ryby jako např. piraně...

2 patro
Ve druhém patře vstoupíte do království hadů, želv, ještěrek a dalších zvířat. Zde je k vidění mimo jiné i jedno obří tropické terárium - tropická hala. Těšit se můžete například na setkání s varanem komodským, již zmiňovanou haterii novozélandskou a také na krokodýla.

Ve třetím patře se na vaše obdivování těší obojživelníci: žáby, mloci a také pavouci, kudlanky, cvrčci, šváby... kteří obydlují insektárium.

Akce pro malé i velké návštěvníky Akvária v berlínské ZOO:

Těšit se můžete na velice zajímavé komentované krmení žraloků, krokodýlů... Děti budou nadšené z dotykového bazénu s populárním kaprem japonským
Koi Koi Carp.

Otvírací doba:
denně od 9:00 do 18:00 hodin
24. 12. zavírá Zoo-Aquarium už ve 14:00 hodin

Vstupné:
13 EUR, zlevněné vstupné 10 EUR, děti od 5 do 15 let 6,50 EUR, děti do 5 let zdarma

Bude se Vám hodit:AquaDom & SEA LIFE v samém srdci Berlína

AquaDom & SEA LIFE vás zve na napínavou cestu do fascinujícího vodního světa s faunou z bouřlivého Severního moře, Atlantiku a tropů. Nabízí se vám tak neuvěřitelná podívaná na pestrobarevný život v moři i řekách a unikátní možnost se seznámit s obyvateli mořských hlubin z málo turisticky známé severní části Evropy.Prozkoumat zázraky podmořského světa v berlínském SEA LIFE můžete na ploše velké 1800 m², kde je k vidění cca 5000 místních i exotických rybích druhů a živočichů, žijících ve více jak 35 realisticky upravených bazénech a akváriích se slanou i sladkou vodou. Obdivovat tak můžete například chobotnice, překrásné fosforeskující medúzy, kraby, rejnoky, plže, hvězdice a žraloky, kteří budou v klidu proplouvat kolem vás i nad vámi. Můžete dokonce vidět na vlastní oči páření ryb, kladení vajíček, starostlivé rodiče, jak pečují o rybí potěr, či se kochat pohledem na mláďata mořských živočichů v odchovných akváriích.

Velkou atrakcí této technologicky zajímavé stavby se sladkovodními i mořskými živočichy, je skleněné akvárium válcovitého tvaru AquaDom, v kterém je vybudován umělý korálový útes pro cca 1500 ryb a korál
ů.

AquaDom, Berlin

Tento obrovský prosklený válec je 25 metrů vysoký, 11,5 m široký a je největší válcovité akvárium se slanou vodou na světě. V podstatě jde o obrovskou skleněnou nádrž ve tvaru válce, která má ve svém středu prostor pro panoramatický výtah, s kterým návštěvníci projíždějí / proplouvají interiér akvária. Návštěvníkům se tak nabízí dechberoucí podívaná na pestrobarevný mořský svět a zajímavé mořské živočichy. A nejen to! Těšit se rovněž můžete na krmení ryb a čištění AquaDomu přímo před vašimi zraky, a to ve 14:00 hod., kdy do nádrže vstoupí několik potápěčů, aby ji vyčistili a poté nakrmili všechny hladové obyvatele AquaDomu.

Jinak je celý prostor mořského akvária rozdělen na několik hal, kterými vede prohlídková trasa, během které narazíte na další pozoruhodnou zajímavost a tou je interaktivní dotyková expozice, kde můžete denně od 10.00 hodin, sahat do vody a dotýkat se organismů na kamenech
.

Co si ovšem rozhodně nenechte ujít, je lahůdka tohoto mořského ráje - zrcadlový labyrint akvárií. V tomto zrcadlovém bludišti budete za pomoci zrcadel, která umí nekonečně znásobít obraz a úžasně se postarat o neuvěřitelné optické efekty, obklopeni ze všech stran hejny tropických ryb a rybiček, jako je např. klaun očkatý, známý jako pohádková ryba Nemo. Zrcadla nabízejí zážitkovou podívanou, která dalece předčí návštěvu běžného akvária.

SEA LIFE v Berlíně je oblíbený výletní cíl pro rodiny s dětmi a také pro každého, kdo touží poznat tajuplný svět ryb a ostatních mořských živočichů. Z této fascinující návštěvy si každý odnese úžasné zážitky, na které bude ještě dlouho vzpomínat.

Akce pro malé i velké návštěvníky mořského světa SEA LIFE

Denní krmení v akváriu a zábavné přednášky. Speciální výstavy a pravidelné akce. Dokonce vám zde pronajmou místo pro svatbu, VIP akce a rodinné oslavy, ovšem ne zrovna levně.


Otevírací doba:

denně od 10:00 do 19:00 hod.

Vstupné:

16,95 EUR, děti od 3 do 14 let 11,95 EUR, děti do 3 let zdarma.

Bude se Vám hodit:SEA LIFE najdete i v dalších německých městech a parcích:

TIP: V Berlíně se také nachází obrovský Aquapark Tropical Island, kam se můžete s dětmi zajít vykoupat a pořádně se vybláznit na vodních atrakcích.Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Reklama
Návrat na obsah