IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah
MENU Phantasialand park
Phantasialand - skvělá zábava pro celou rodinu
Vydejte se na rodinný výlet do zábavního parku Phantasialand v Brühlu u Kolína nad Rýnem, jenž patří ke špičce mezi zábavními parky a je jedním z patnácti nejnavštěvovanějších zábavních parků v Evropě. Zažijte kouzelné chvíle v zemi úsměvů a fantazie. Vychutnejte si nevšední zážitky na velkolepých zábavních atrakcích, které jsou zasazeny do reálných kulis různých částí světa.
Nejen rodiny s dětmi si v zábavním parku Phantasialand přijdou na své, ale též i milovníci adrenalinu. Ti zde najdou divoké atrakce pro silné nátury, díky kterým se Phantasialand stal vyhlášeným cílem adrenalinových nadšenců, kteří se nebojí nastoupit na atrakci a vyset hlavou dolů, či sebou nechat třást a házet sem a tam až cítí žaludek v krku. Zkrátka, kvalitní atrakce pro všechny věkové kategorie a cenami ověnčená zdejší představení, jsou zárukou skvělé zábavy. Zázemí k odpočinku vám nabídnou perfektně upravené parky, kde si všichni společně můžete vyprávět o zážitcích z atrakcí a případně naplánovat vaše další aktivity.


Foto: phantasialand.de

Rozdělení parku Phantasialand
Zábavní park Phantasialand je rozdělený do tématických částí jako například Čína, Mexiko, Afrika, Mystery a Fantasy, Divoký západ atd. V každém světě na vás čekají atrakce, jež jsou stylizované do kulis těchto světů tak, aby dokonale zapadly.

Vzhledem k tomu, že park je zaměřen na všechny věkové kategorie a různé nátury, není problém si v Zemi fantazie vybrat přesně to zázemí, které vám vyhovuje. Toužíte po bláznivé jízdě na vyhlášených atrakcích pro silné nátury? Není problém:-) Chcete naopak prožít nezapomenutelný den nebo dva v klidu a hlavně s nohama na zemi? Můžete:-) Stačí si vybrat, která z představ v Zemi fantazie je vám bližší a jít se pobavit po svém do vybraných koutů světa.

Jaké atrakce na vás v zábavním parku Phantasialand čekají?

Phantasialand nabízí množství kvalitních zábavních atrakcí jakými jsou například: horské dráhy, volný pád, 4D kino, otáčecí lavice, vodní dráhy, projížďky po vodě i na souši, kolotoče, atd. Děti mají k dispozici kromě atrakcí speciální koutek s autodromem, skákcí gumou, malým volným pádem...

  • Jedním z největších lákadel je pěti loopingová Black Mamba v africké části. Na této zavěšené horské dráze projedete domorodou vesnicí a jen těsně minete vodopád, který vás orosí jemnými kapkami vody, abyste měli důkaz, že to všechno nebyl jen přelud.


  • Mezi favority parku patří také Colorado Adventure - jízda na nejrychlejším důlním vláčku na světě. Na této dřevěné horské dráze zažijete tu nejdivočejší jízdu přes Kouřové hory, při průjezdu skalnatými průsmyky a indiánskou vesnicí vám bude běhat mráz po zádech.


  • K  nejžádanějším atrakcím patří vždy ty nejnovější, neokoukané, mezi které patří mimo jiné nové dětské hřiště "Hack a Buddl" - kde se parádně pobaví menší návštěvníci. Dále je to atrakce River Quest - divoká řeka valící se opuštěným zámkem. Poklidná, spíše relaxační jízda na speciálních kruhových raftech však nečekaně nabere spád a dobrodružství začíná. Výtahem budete nečekaně vystřeleni do výše, abyste se vzápětí propadli do vodních vírů mezi zurčící vodopády. Nečekané a záludné zatáčky a strmé sjezdy nejspíš ocení jen skuteční vodomilové.

  • Relativně novější je také Talocan - otáčecí lavice, která se s vámi bude prudce otáčet nad divokou vodou a aby toho nebylo málo, tak na vás ze strany budou šlehat děsivé plameny. Docela divičina:-)Foto: phantasialand.de

  • Po tom všem pro vás může být doslova odpočinkem vcelku nenáročný volný pád ve tmě z výšky 65 metrů. Zřítit se volným pádem můžete v Mystery Castle.


  • Pokud budete po všech těch divokých jízdách ještě dostatečné odvážní, zamiřte si to na Winjas Fear a Force - nevinné otáčecí myšky jezdící po budově.


  • S dětmi můžete nasednout na kládu jako Pyšná princa s princem, zajít do úžasného 4D kina, či navštívit Bláznivý hotel Tartuffe viz video.


  • Phantasialand myslí i na nejmenší hosty, kteří se mohou do sytosti nabažit různých kolotočů, trampolín, her a houpaček. Záleží jen vás rodičích, zda je pustíte i na dětský volný pád aby okusili trošku toho děsivého adrenalinu:-)Foto: phantasialand.de

  • Vedle akční zábavy na více či méně divokých atrakcích, najdete i pasivní zábavu, kde můžete v klidu usednout a nečině sledovat nejrůznější show a představení. Běhají tu kovbojové, indiáni, piráti, asijští bojovníci a také temperamentní tanečnice, nespoutaní tanečníci a okouzlující pěvci.


Phantasialand lze obejít za jeden až dva dny, není nijak velký, o to je však pestřejší a útulnější.

Veškeré atrakce jsou pečlivě propracované a doladěné do nejmenších detailů, jejich nabídka je skutečně pestrá. K přednostem parku patří bezesporu také jeho otevírací doba, která zaručuje možnost návštěvy prakticky po celý rok.

Informace o aktuální otevírací době i cenách vstupného získáte na www.phantasialand.de.

Tak jako je ve Phantasialandu pestrá nabídka zábavy, tak je zde též stejně bohatá nabídka občerstvení a restaurací. Najdete tu fastfoody a také restaurace pyšnící se řadou ocenění, kde si můžete dopřát jedinečný kulinářský zážitek.

Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Jak se vám líbilo ve Phantasialand parku?

Hana a Karel Z.
Návštěva zábavního parku Phantasialand neměla chybu. Naši puberťáci naskočili na Talocan (viz video), že je to prý super adrenalin :)
. No, my rodiče na toto odvahu tedy neměli, a šli se vyřádit raději na jiné atrakce, kterých je tu mnoho. Všichni vzpomínáme na parádní zážitky a určitě do parku opět někdy zavítáme.

Krištof K.
Tento zábavní park je špička. Ve srovnání s Europa Parkem je sice dražší, ale rozhodně to stojí za ty peníze. Phantasialand nabízí na rozdíl od jiných zábavních parků opravdu velké věci, jako jsou: Talokan, Black Mamba a Chiapas. Kromě toho se v parku velice dobře najíte - vše je chutné a kvalitní.

Phantasialand je jeden z nejoblíbenějších zábavních parků v Německu a není divu :). Za celou naší rodinu mohu říci - maximální spokojenost se vším, doporučuji i rodině s malými dětmi.

Návrat na obsah