IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah


Výlet do zoologické zahrady Brno

Do Zoo Brno se můžete s dětmi vydat kterýkoliv den v roce. Otevřeno mají po celý rok a není nutné se objednávat předem. Tato Zoologická zahrada je přátelská i k pejskům, kteří mají vstup mezi zvířátka povolen za mírný poplatek.


Zoo Brno se nachází v severozápadní části města Brna v městské části Brno-Bystrc na svazích Mniší hory. Byla otevřena 30. srpna 1953. Zaměřuje se především na kopytníky, ale chová i další atraktivní zvířata jako lední medvědy, tygry, opice apod.

Zajímavosti ze zoologické zahrady Brno

Zoo Brno se nachází v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře na ploše 65 ha. Návštěvníci zde mohou vidět téměř 800 zvířat v 210 druzích.

Mezi největší chovatelské úspěchy zoo patří první odchov mláděte medvěda ledního v Československu v roce 1976 nebo obdobně první odchov šimpanze v roce 1967.

Velké i malé návštěvníky láká zejména zmodernizovaná a nově otevřené expozice:

  • Tropické království -  tato expozice představuje živočišné obyvatele tropů Afriky, Asie a Ameriky,

  • Tygří skály - které jsou domovem tygrů sumaterských a levhartů evropských.

Zajímavá je snaha o spojení expozic s domorodými stavbami, například výběh vlků kanadských je doplněn srubem kanadských indiánů kmene Haida, výběh bizonů doplňuje několik týpí prérijních indiánů a výběh koní Převalského mongolská jurta.


Posledním větším počinem v ZOO bylo zatím otevření expozice Beringie roku 2010. Jedná se o komplex výběhů medvědů kamčatských, rosomáků a sibiřských ptáků, doplněný rekonstrukcí ruské vesničky.

V současné době se ZOO specializuje na chov zvířat z oblasti Evropy, severní Asie a Severní Ameriky. Najdete zde i „Dětské zoo“, kde si nejen děti mohou pohladit malá domácí zvířata.


Ubytování v okolí Zoologické zahrady Brno
Využijte možnost objednání ubytování v místě vašeho výletního cíle s pomocí mapy. Přejděte na mapu s ubytovacími objekty, vyberte si ten, který se vám líbí a nezávazně online zarezervujte.


Stálá akvarijní výstava
Pod Zoo Brno donedávna spadala i stálá akvarijní výstava umístěná v centru Brna na Radnické ulici, která byla otevřena v roce 1969. I přes omezené prostory v historickém domě nabízela téměř 100 akvárií, v nichž bylo chováno kolem tisíce ryb v přibližně 120 druzích. Součástí výstavy byla i mořská akvária. Kromě ryb zde byli chováni také někteří bezobratlí živočichové (krabi, krevety, koráli aj.), obojživelníci a plazi (zejména želvy).

K 31. červenci 2011 však byla tato výstava, která byla dlouholetou atrakcí v centru Brna, pro nevyhovující technický stav výstavních prostor a také z ekonomických důvodů uzavřena a zrušena. Většina živočichů byla umístěna v chovatelském zázemí brněnské zoologické zahrady, jen malá část z nich je v zoo k vidění pro návštěvníky v pavilonu Tropické království.


Otevírací doba v Zoo Brno
listopad - únor: 9.00 - 16.00 hod.
březen - říjen: 9.00 - 17.00 hod.
duben - září: 9.00 - 18.00 hod.

Video ze Zoo Brno
Podívejte se na video dokument "Na návštěvě v zoo", který vás provede všemi zákoutími brněnské zoologické zahrady.

Více informací najdete na stránkách provozovate
Zoo Brno: www.zoobrno.cz


Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Návrat na obsah