IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah
MENU Zábavné hry a kurzy

Tip na kreativní zábavu pro děti i celou rodinu
aneb objevte kouzlo vlastních výtvorů!

Máte doma děti a nevíte jak je zabavit? Rada je jednoduchá. Zabavte je tím, co všechny děti milují, a tím je "tvoření". Tvořivou hrou zároveň podpoříte i jejich rozvíjející se kreativitu.

Může jít o malování, modelování, vyšívání, vystřihování, razítkování, navlékání korálků, vyrábění dárků apod. Jisté je, že díky kreativním hrám rovněž předejdete pokresleným stěnám, nábytku
či jiným nehodám, způsobeným dětskou touhou neustále zaměstnávat ruce.


Začít s dětmi tvořit a kouzlit můžete hned několika způsoby.


1. Tvoříme s kreativními hračkami a sadami


S pomocí speciálních kreativních potřeb, hraček a sad na tvoření, které koupíte ve vybraných obchodech například Agátin svět, Kreativní svět a Sevt, můžete vytvářet různé zajímavé výtvory. Stačí si vzpomenout na své dětství, co jste rád/a vytvářel/a. Nyní se můžete vrátit zpět do dětských let a začít s dětmi vyrábět a tvořit krásná díla: modelovat, odlévat, vystřihovat, malovat, slepovat, skládat, vyšívat, navlékat korálky...


Dětem můžete udělat radost kromě základních kreativních hraček, které i nás doprovázely celým dětstvím, jako je modelína, potřeby na malování, razítkovací a korálkové sety či kufřík pro švadlenku, i moderními hračkami, kterými jsou kouzelný písek či sety vytvoř si sám. Tyto sety jsou jednoznačně nejzábavnější hračkou pro malé dětské umělce.

Nás velice zaujala například tato
úžasná souprava pro kreativní tvoření zn. Clementoni - Jednorožec, s kterou si dítě samo vyrobí různé předměty a poté pomaluje dle vlastní fantazie vlastním návrhem. Z výsledku je dítě doslova unešené :-)


Naprosto dokonalá je tato dřevěná sada poskládej si svou pokladničku od zn. Pikle. Po sestavení pokladničky si jí dítko ozdobí samolepkami, či si své dílo pomalují nebo popíší nápisy dle své fantazie. Vlastní výtvor nejen potěší každého klučinu i dívku, ale naučí děti i hospodařit s penězi.


Naprosto úžasná je tato kreativní sada inspirovaná přírodou od zn. Djeco, s kterou budou děti objevovat dary i krásy přírody.

Sada obsahuje lis, který lze sestavit a vzít si ho s sebou na sběr rostlin a 30 obrázků a karet k dozdobení. Po vylisování a usušení si děti nasbírané květiny, byliny, listy... nalepí na hezké ilustrované obrázky a kartičky. Dají tak vzniknout vlastnímu herbáři.2. Tvoříme za pomoci video-návodů nebo kreativních kurzů

Pojďte se pomocí videa, kurzů a hezkých návodů na tvoření s dětmi, naučit vytvářet originální dárky, šperky a jiné rukodělné výtvory, kterými si děti mohou třeba vyzdobit pokojíček. Začít můžete hned teď zde.Na youTube nás zaujal video kurz kreativního tvoření s FIMO hmotou (32 dílů)

Tyto FIMO video návody vás naučí, jak jednoduše vytvářet krásné věci z FIMO polymerové hmoty (hmotu i pomůcky koupíte zde), která jde snadno modelovat a následně vytvrdit v elektrické troubě bez toho, aby změnila barvu nebo tvar.

  • Vytvoříte si například květinové hůlky, z kterých uděláte přívěsek na klíče - roztomilé letní žabky nebo veselé tenisky Converse.
  • Dále se naučíte udělat dětem rozkošné a kvalitní pouzdro na telefon, na jehož výrobu vám bude stačit FIMO hmota, EVA pěna, kousek látky nebo samolepicí látky, zip, horké lepidlo (tavné pistole a patrony pro lepení za horka a epoxidové lepidlo.
  • Vyrobíte si také veselý kočičí držák na telefon či pero pro dotykové obrazovky.
  • Vykouzlit si s dětmi můžete i různé zamilované či pohádkové figurky, zvířata, nádobíčko, jídlo, nábytek, kolotoč, truhlu s pokladem, větrník, šperky a náramky pro malé parádnice, auta pro malé rošťáky, květiny, strašidla a spoustu dalších věciček a postaviček.


3. Tvoříme z polotovarů

Polotovary si můžete dotvořit k obrazu svému a vdechnout jim jedinečnost i originalitu. K dispozici máte tyto různé produkty bez potisku a jiných ozdob, které si můžete pomalovat, vyšít, ozdobit korálky, potisknout razítky a jinak nazdobit dle své fantazie. Jmenujme například:

  • Dekorační látkový pytlík. Pytlík můžete ozdobit různými technikami, nebo mu vykouzlit veselou náladu a to tak, že mu namalujete či jinak vytvoříte obličej s úsměvem a na konce provázků dáte bambulky. Pytlík se dá po dotvoření použít např. k uskladnění sušených bylinek, hub nebo třeba panáčků z kinder vajiček. Je rovněž zajímavým obalem na dárek pro obdivovatele rustikálního stylu.
  • Zástěra pro kuchařky či kuchaře nebo i pro zahradníky či domácí kutily apod. Ke zdobení můžete použít vyšívku, decoupage, malování se šablonou či bez. Zástěru můžete ozdobit našitím stuhy, krajky či různých prýmků.
  • Maska na karneval, ples či párty. Masku lze vylepšit flitry, peříčky nebo domalováním barvami.
  • Papírové krabice, krabičky, tašky, polštář, lněný kapsář na zeď nebo dveře či dokonce vějíř. To vše můžete nazdobit, polepit, pomalovat nebo popsat nápisy.
  • Dětské vyšívání. Set obsahuje potištěnou látku, bavlnky a rámeček. Dítko (spíše asi holčička) vyšije obrázek a rázem má krásný dárek - vyšívaný ubrousek nebo ubrus, třeba pro babičku.


Všechno možné a nemožné k domácímu tvoření s dětmi koupíte zde
Jak vidíte, nápadů na kreativní hravé tvoření je opravdu hodně. Postupně budeme přidávat další nápady a návody.Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Návrat na obsah